Voice House

https://voicehouse.co/ Branża

W Voice House stworzyliśmy podcast „Pryvit, Przyjaciele!” — wspólną przestrzeń, w której możemy się lepiej poznać i zrozumieć. To seria audycji, dzięki którym Polacy mogą poznać język i kulturę naszych sąsiadów, a Ukraińcom przybywającym do Polski jest łatwiej się komunikować w języku polskim i odnaleźć się w obcym dla siebie kraju.

Podcast ma trzy odsłony:

  • Polish Basic ze zwrotami języka polskiego, które uchodźcy z Ukrainy mogą wykorzystać w pracy, na podwórku, u lekarza czy placu zabaw – https://voicehouse.co/?s=polish+basic;
  • Ukrainian Basic z codziennymi frazami języka ukraińskiego dla Polaków https://voicehouse.co/?s=ukrainian+basic;
  • Pryvit, Przyjaciele SHORT w języku ukraińskim, to skrót przydatnych informacji przygotowywany przez dziennikarkę Jewheniję Motrycz dla Ukraińców, którzy znaleźli się w Polsce. Można się z niego dowiedzieć m.in. o bezpłatnych kursach polskiego, edukacji szkolnej, punktach pomocy dla uchodźców czy bezpłatnych szczepieniach – https://voicehouse.co/audycje/pryvit-przyjaciele/.

Odcinki podcastów są dostępne bezpłatnie we wszystkich serwisach streamingowych (m.in. Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts) oraz na stronie www.voicehouse.co. Materiały edukacyjne i informacyjne publikowaliśmy w naszych kanałach social media.

Partnerem projektu jest Bank BNP Paribas.