Vasco Electronics

https://vasco-electronics.pl/ Branża
Adres al. 29 Listopada 20, V offices
31-401 Kraków
Polska

Polski producent tłumaczy elektronicznych, firma Vasco Electronics z Krakowa, użycza urządzenia

organizacjom i instytucjom, które pomagają uchodźcom z Ukrainy.

Tłumacze elektroniczne trafiły do szpitali, dziennych ośrodków opieki dla dzieci, domów dziecka oraz organizacji pozarządowych.

500 sztuk elektronicznych tłumaczy mowy ma ułatwić komunikację z uchodźcami wojennymi. Tłumacze Vasco już pomagają w kontakcie z pacjentami z Ukrainy, m.in. w Izbie Przyjęć Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie, Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Z urządzeń korzystają też karetki pogotowia, punkt medyczny w Hrebennem, Fundacja Zdrowie Dziecka, Fundacja Ocalenie oraz kilkadziesiąt innych organizacji i instytucji w Polsce, ale również za granicą, m.in. w Rumunii, Słowacji i Hiszpanii.

Tłumacze trafiły tez do dziennych ośrodków opieki dla dzieci oraz organizacji pozarządowych, które na różne sposoby pomagają uchodźcom – organizują warsztaty, szkolenia, aktywności sportowe i kulturalne.

Ponad to pracownicy firmy są zaangażowani w działania pomocowe, m.in. przyjmują uchodźców oraz w pierwsyzch dniacg po wybuchu wojny stworzyli oraz moderują grupę na Facecbook’u z ofertami mieszkania i pracy.

W lutym tego roku Vasco Electronics wraz Polską Misją Medyczną rozpoczęło rekrutację do zespołu ratunkowego PMM Vasco Emergency Team, zespołu ratowniczego która dołączy do ponad trzydziestu już istniejących tego typu grup ratunkowych na świecie i dwóch w Polsce, akredytowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). espoły Ratownictwa Medycznego, wg WHO to zespoły lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i ratowników medycznych, które zapewniają pomoc medyczną poszkodowanym oraz wspierają lokalne systemy opieki zdrowotnej w strefach klęsk żywiołowych i kryzysów humanitarnych.

Pod szyldem firma angażuje się w pomoc w Ukrainie. Współpracuje ze szpitalem w Drohobyczu dostarczając sprzęt medyczny, leki i łóżka szpitalne.

Do dzis dostarczylismy ponad 20 ton sprzętu (wyposażenie szpitala takie jak łóżka, materace, wózki, nosze), leków, żywności – łącznie o wartości około 2-3 mln złotych