TVS

https://tvs.pl/ Branża
Adres Plac Grunwaldzki 12
40-126 Katowice
Polska

Telewizja TVS wraz ze swoją Fundacją TVS od początku konfliktu w Ukrainie aktywnie działa na rzecz potrzebujących z Ukrainy.

Niesiemy wsparcie materialne i finansowe m.in. regularnie wspieramy darami magazyny żywnościowe czy lokalne grupy pomocowe, Nasze dary trafiają też do miejsc noclegowych i tymczasowych domów osób z Ukrainy. Sfinansowaliśmy zakup środków opatrunkowych i medycznych dla seniorów, którzy zostali w Ukrainie we Lwowie – Brzuchowicach.

Finansujemy transporty żywności i innych, niezbędnych do życia środków, które trafiają do różnych miast w Ukrainie. Wspieramy rodziny, które trafiły do woj. śląskiego w sposób doraźny, i ciągły – np. organizując wystawy niepełnosprawnej artystce z Odessy, która wraz ze swoją rodziną zamieszkała w Katowicach. Ta rodzina jest pod naszą stałą opieką.

Wraz z Fundacją TVS organizujemy koncerty charytatywne – na żywo i w studiu telewizyjnym, a zebrane podczas nich środki przekazujemy na rzecz potrzebujących z Ukrainy. Sfinansowaliśmy wakacyjne wyjazdy dla kilkorga dzieci z Ukrainy, które obecnie mieszkają w Polsce.

Dajemy zatrudnienie osobom z Ukrainy w naszej stacji.

Przewidujemy prowadzenie dalszych działań pomocowych, w tym we współpracy z miastem Katowice i UNICEF-em.