Ten Square Games

https://tensquaregames.com/pl/ Branża
Adres Ul. Traugutta 45
50-416 Wrocław
Polska

Od pierwszego dnia wybuchu konfliktu na terenie Ukrainy w Ten Square Games został powołany specjalny zespół złożony z naszych specjalistów w obszarach prawnym, administracyjnym i finansowym oraz HR. Zespół podjął działania, aby zapewnić wszystkim pracownikom TSG z Ukrainy oraz ich rodzinom pomoc w relokacji, a także zabezpieczyć ich finansowo w obliczu niestabilnej waluty i obaw przed wstrzymaniem transferów bankowych.

W ciągu kilku dni po wybuchu wojny zarząd Ten Square Games zdecydował o przekazaniu 1 mln zł dwóm organizacjom humanitarnym: Polskiej Misji Medycznej oraz Polskiemu Centrum Pomocy Międzynarodowej. Zaopatrują one lokalne szpitale w niezbędny sprzęt i leki, a także pomagają przy ewakuacji i oferują wsparcie psychologiczne dzieciom.

Firma zdecydowała o przyznaniu dodatkowego dnia płatnego urlopu na cele pracy wolontaryjnej. Ponieważ część pracowników TSG zdecydowała się przyjąć uchodźców pod swój dach. Wiedząc, że wiąże się to ze zwiększonymi nakładami, firma zaoferowała im comiesięczną dopłatę w wysokości 1000 zł lub 2000 zł na bieżące wydatki nowych lokatorów.

Poza zbiórkami funduszy i darów, które organizowali samoistnie pracownicy, zespół EB zorganizował wyprzedaż firmowych gadżetów. W 3 dni udało się uzbierać 5550 zł, które trafiły do organizacji SOS Wioski Dziecięce. Z okazji Dnia Kobiet zorganizowana została także zbiórka podstawowych produktów higienicznych oraz akcesoriów dla dzieci.

W przyszłości Ten Square Games planuje pomagać osobom poszkodowanym przez konflikt na Ukrainie za pomocą programów edukacyjnych. Będą to kursy pomagające w zdobyciu nowych kwalifikacji, a tym samym otwierające nowe możliwości zatrudnienia.