Sygnis SA

https://sygnis.pl/ Branża
Adres ul. Żwirki i Wigury 101
02-089 Warszawa
Polska

Firma Sygnis SA jest współorganizatorem inicjatywy Tech Against Tanks, w ramach której stworzyła darmową bibliotekę modeli 3D do druku 3D z plikami wyselekcjonowanymi przez doświadczonych medyków i lekarzy polowych, a także ekspertami wojskowymi. Z repozytorium może skorzystać każdy, kto posiada drukarkę 3D i chce pomóc obywatelom Ukrainy: https://techagainsttanks.com/

Zaledwie kilka dni po eskalacji konfliktu 24 lutego 2022 firma zakupiła autobus i przekazała 10 drukarek 3D wraz z ponad 500kg materiału do druku 3D dla firm we Lwowie i Iwanofrankowsku, produkujących części na zlecenie ukraińskiej armii. Autobus został następnie przekazany władzom Ukrainy, które używają go codziennie jako busa transportowego dla uchodźców.

Sygnis SA opracowała również autorski projekt opaski uciskowej, która przeszła testy wytrzymałościowe i testy w komorach starzeniowych, po czym trafiła na testy na terenie Polski i Ukrainy. Projekt opaski jest w trakcie procesu uzyskania certyfikacji medycznej, a linia produkcyjna w firmie jest gotowa, by ruszyć z produkcją masową.

Firma jest w trakcie opracowywania kolejnych innowacyjnych projektów zarówno dla ukraińskiej społeczności zrzeszonej wokół oddolnych inicjatyw pomocowych, jak i dla dużych organizacji rządowych, armii, organizacji humanitarnych i innych.