STRABAG Sp. z o.o.

https://www.strabag.pl/ Branża
Adres ul. Parzniewska 10
05-800 Pruszków
Polska

Dzięki zaangażowaniu pracowników, Grupa STRABAG w Polsce, w sposób bezprecedensowy włączyła się w organizowanie pomocy już od pierwszych tygodni trwającej wojny. Nasze działania przybrały charakter długofalowej pomocy, którą STRABAG realizuje wykorzystując posiadane zasoby i możliwości finansowe. Działania te zostały dostrzeżone przez Ambasadora Ukrainy w Polsce Adrija Deszczycię, który przekazał wyrazy podziękowania za przekazaną pomoc, wręczając prezesowi Wojciechowi Trojanowskiemu statuetkę Wektora Serca, który dedykowany jest prawnikom i firmie STRABAG.

Postępując zgodnie z zasadami solidarności i partnerstwa udostępniliśmy miastu Kraków 8500 m kw. powierzchni naszego Centrum Handlowego Galeria Plaza w Krakowie. Blisko 100 pracowników STRABAG i firm podwykonawczych, w ciągu tygodnia dostosowywało budynek pod potrzeby magazynowania i niesienia pomocy. Powstało w ten sposób 500 miejsc noclegowych wraz z węzłami sanitarnymi oraz stołówką. Powstała tam także sala zabaw dla dzieci, do której zabawki, gry, puzzle i książki zebrali oraz przetransportowali pracownicy STRABAG w Pruszkowie.

Na potrzeby uchodźców, odpowiadając na zapotrzebowanie m.st. Warszawy, udostępniliśmy biurowiec Atrium International zlokalizowany przy Al. Jana Pawła II. STRABAG dokonał niezbędnej adaptacji pomieszczeń, w których obecnie znajduje się blisko 300 miejsc noclegowych.

STRABAG udostępnił na potrzeby wsparcia uchodźców 11 busów, które już przetransportowały ponad 2000 osób. Nasi pracownicy przetransportowali matki z dziećmi osoby starsze z granicy, przewożąc jednocześnie pomoc w kierunku granicy.

Zadysponowaliśmy 17 kontenerów – tworząc miejsc wydawania pomocy na przejęciach granicznych w Dorohusku i Krościenku oraz organizując pomieszczenia sanitarne w miejscach pobytu w Chełmie i Warszawie oraz magazynowe w Pruszczu Gdańskim.

STRBAGA zaangażował się w działania pomocowe Pracodawców RP. We współpracy z fundacją Siepomga kupiliśmy i przetransportowaliśmy ponad 32 tony żywności i środków higienicznych, która trafiły do potrzebujących w Charkowie, Czernichowie i Lwowie.

Podsumowując STRABAG zaoferował do tej pory pomoc, której wartość to blisko 2 miliony PLN, a to tylko część działań w które włączają się pracownicy STRABAG w Polsce niosąc pomoc naszym Ukraińskim Sąsiadom. Zespół STRABAG w Polsce dokonuje naprawdę wielkich rzeczy. To dowód na to, że zawsze można liczyć na zaangażowanie, empatię i wsparcie pracowników ze STRABAG, a TEAMSWORK oraz Solidarność i Partnerstwo nabierają w tym czasie zupełnie nowego znaczenia.