Schenker Sp. z o.o.

https://www.dbschenker.com/pl-pl Branża
Adres ul. Żwirki i Wigury 18
02-350 Warszawa
Polska

W ramach działań pomocowych dla Ukrainy zaangażowaliśmy się zarówno w ramach wolontariatu pracowniczego jak i konkretnych działań punktowych oraz długofalowych z poziomu firmy.

Od pierwszych dni wojny nasi pracownicy aktywnie włączyli się w akcje pomocy obywatelom Ukrainy. Wiosenna edycja akcji wolontariatu „Zielony czas pomagania” została dedykowana inicjatywom pomocy dla Ukrainy. W ramach wspominanych inicjatyw nasi pracownicy m.in. przeprowadzili zbiórki potrzebnych rzeczy (środki czystości, obuwie czy artykuły szkolne), zorganizowali transport dla uchodźców, przygotowywali kanapki, pomagali w adaptacji uchodźców, a także organizowali zbiórki rzeczy i pomocy dla tych osób, które zostały na Ukrainie.

Z poziomu bezpośredniego wsparcia firmy, pracownicy z naszej ukraińskiej spółki i ich rodziny zostali przyjęci w Polsce. Wsparcie jakie otrzymali po przyjeździe dotyczyło głównie organizacji zakwaterowania i wszelkiej pomocy wg. ich potrzeb. Uruchomiliśmy niezwłocznie dodatki żywnościowe i mieszkaniowe.

W ramach działań długofalowych wystąpiliśmy jako firma o zgodę, a następnie rozpoczęliśmy proces uruchomienia fundacji dedykowanej pomocy dla pracowników z ukraińskiej spółki. Fundacja została powołana do realizacji celów społecznie użytecznych poprzez prowadzenie działalności pożytku publicznego na rzecz pracowników i współpracowników, a także rodzin oraz bliskich pracowników i współpracowników dotkniętych przez wojny i konflikty zbrojne.