REGESTA SA

https://regesta.pl/ Branża
Adres ul. Nowowiejska 52a
28-400 Pińczów
Polska

Regesta SA wskazała kierunek lokalnych działań pomocowych, które nieprzerwanie realizuje.

Od pierwszego dnia rosyjskiej agresji Regesta uruchomiła pomoc dla pracowników z Ukrainy i ich rodzin. Oddelegowaliśmy wszystkie firmowe busy wraz z kierowcami, do pomocy przy sprowadzaniu rodzin pracowników do Polski. Dodatkowo, w ramach wolontariatu pracowniczego rozpoczęliśmy akcje zbiórki żywności, ubrań i środków chemicznych zarówno w naszym mieście jak i pobliskich miejscowościach, zanim inne organizacje poszły w nasze ślady. Udostępniliśmy magazyny na składowanie zgromadzonych darów. Oddelegowaliśmy pracowników do obsługi magazynów, kosztem obowiązków w pracy. Pomagamy znajdować miejsca noclegowe dla matek z dziećmi i organizujemy dla nich wszystko co jest potrzebne do życia. Pomagamy znaleźć pracę dla chętnych kobiet. Organizujemy wysyłki potrzebnych produktów na front. Pokrywamy koszty transportu darów od naszych kontrahentów z innych krajów, którzy chcą przekazać pomoc humanitarną. Na swoich profilach w mediach społecznościowych zachęcamy do włączenia się do pomocy uchodźcom. Spółka Regesta od początku akcji pomocowej udostępnia swoje środki finansowe, pracownicze oraz trwałe na rzecz ww. pomocy. n

Dzięki komunikacji wewnętrznej na poziomie organizacji zostało zorganizowane kilka zbiórek na rzecz rodzin z Ukrainy. Zbiórki zostały zorganizowane we wszystkich oddziałach firmy na terenie całej Polski. Zbiórki dotyczyły pomocy rzeczowej i finansowej.

Został zorganizowany Sztab Kryzysowy w porozumieniu zarządu ze stowarzyszeniem działającym przy spółce – Stowarzyszenie Gesty Regesty – w skład którego wchodzą pracownicy spółki Regesta SA. Dzięki dobrej organizacji i dużej chęci pomocy działania pomocowe wykraczają poza obszar firmy i pracowników. Na tę chwilę są już działaniami na skale powiatu. Stowarzyszenie Gesty Regesty jest koordynatorem magazynu powiatowego, gdzie składowane oraz wydawane są dary dla rodzin z Ukrainy. Wolontariusze pozostają w stałym kontakcie z władzami miasta oraz województwa, aby móc sprawnie koordynować prace na rzecz pomocy uchodźcom.

Stowarzyszenie Gesty Regesty z pomocą Spółki pomaga również w procesie adaptacji społecznej, organizując spotkania na poziomie lokalnej społeczności z rodzinami z Ukrainy. Opieką wolontariuszy zostały objęte dzieci, które przybyły z terenów zagrożonych atakiem Federacji Rosyjskiej. We wrześniu zostanie zorganizowana wycieczka do miejscowego ZOO, w której wezmą udział dzieci z Polski oraz Ukrainy. Wszystkie relacje ze spotkań w gronie naszych gości z Ukrainy można śledzić na social mediach organizacji pod adresem: https://www.facebook.com/Gesty-Regesty-110274754842145 oraz https://www.instagram.com/gestyregesty/

Zarząd Spółki Regesta SA, pracownicy oraz wszyscy wolontariusze, którzy z dobrej woli i własnej chęci pomagają we wszystkich działaniach pomocowych, z niecierpliwością czekają na dzień, w którym Ukraina znów będzie wolnym i niepodległym Państwem, a nasi przyjaciele, pracownicy, ich dzieci i rodziny znów bezpieczne w SWOIM kraju.

Dopóki nasza pomoc będzie potrzebna, będziemy ją nieść naszym bracią. Slava Ukraini!