Provident Polska SA

https://www.provident.pl/ Branża
Adres Ul. Inflancka 4A
00-189 Warszawa
Polska

„Dom Matki” to ośrodek dla kobiet z dziećmi, które musiały uciec z objętej wojną Ukrainy. Mieści się na warszawskiej Białołęce. Od decyzji o powstaniu ośrodka, wyboru lokalizacji, załatwieniu formalności, remontu obiektu do przyjęcia pierwszych uchodźczyń minął niecały miesiąc. Obecnie w Domu Matki przebywa 35 osób – 13 kobiet, w tym trzy w ciąży i 22 dzieci. Najmłodsza mieszkanka ma 8 dni!, a najstarsza 48 lat. Od początku funkcjonowania przez Dom przewinęły się 44 osoby. Dom zatrudnia pięć osób: koordynatorkę placówki i cztery pracownice, w tym dwie uchodźczynie z Ukrainy i dwie Polki.

Inicjatywa została uruchomiona pod patronatem władz Dzielnicy Warszawa-Białołęka.

Ośrodek, prowadzony jest przy współpracy z Fundacją Inna Przestrzeń specjalizującą się w pomocy osobom w trudnej sytuacji życiowej, jest wspierany finansowo przez Provident Polska, w tym organizacyjnie poprzez wolontariat pracowniczy. Provident zapewnia mieszkankom „Domu Matki” dostęp do profesjonalnego wsparcia psychologicznego i edukacyjnego.

Ośrodek na Białołęce liczy 400 mkw. i ma cztery kondygnacje. Łącznie składa się z dziewięciu sypialni, salonu z jadalnią, pokoju cichej pracy oraz pięciu łazienek. Działa w nim punkt recepcyjny oraz świetlica.

Prace remontowe przy „Domu Matki” zajęły trzy tygodnie i wzięło w nich udział 70 wolontariuszy. Łącznie poświęcili oni ponad 400 godzin na remont.

Od lat firma prowadzi działania na rzecz kobiet m.in. program Siła Kobiet Providenta adresowany do kobiet w Dept. Sprzedaży. W tym roku Provident obchodzi 25 lecie działalności w Polsce. Powstanie „Domu Matki”, to długofalowa inicjatywy, która doskonale wpisuje się w nasze wartości i misję.

Obecnie Dom daje schronienie uchodźczyniom z Ukrainy, ale docelowo po zakończeniu wojny będzie służył wszystkim kobietom w trudnej sytuacji życiowej.