Pracownia Twórcza @czepirkowo Magda Czepirska

Od wybuchu wojny cała firma aktywnie uczestniczy w akcji pomocowej dla Ukrainy.

Pierwszą rzeczą było oddanie całego asortymentu odzieży dziecięcej Uchodźcom przybyłym do pobliskiej miejscowości z niczym oraz zbiórka potrzebnych artykułów, transport.

Przez powyższa sytuację szybko zaplecze pracowni stało się punktem zbiórki i pomocy. Przyjmowaliśmy dary, sefregowaliamy je i woziliśmy do potrzebujących.

Z czasem, wraz z możliwościami finansowymi i czasowymi, zaangażowaliśmy się również w transport osób uciekających z Ukrainy oraz wyszukiwanie miejsc noclegowych.

W szczytowym momencie nieśliśmy pod opieką kilkaset osób, którym staraliśmy się zapewnić wszelkie potrzebne środki, m.in. odzież, żywność, leki.

Nawiązaliśmy również współpracę z ośrodkami zdrowia, z lekarzami, pielęgniarkami – pomoc medyczna byliśmy w stanie zorganizować niemalże od ręki. Było to bardzo istotne i potrzebne, gdyż zimą wiele dzieci przyjeżdżało wyziebionych i chorych.

Utworzyliśmy też grupę wolontariuszy szyjąc tysiące kominiarek dla walczących w Ukrainie oraz odzież dla dzieci z domów dziecka.

Do tej pory, lecz na dużo mniejsza skalę, pozyskujemy środki i artykuły potrzebne naszym gościom. Punkt Zbiórki i Pomocy w całej gminie działa tylko nasz jeden. Nie mamy pomocy i wsparcia z rządu, lecz nasze serca nie pozwalają zakończyć działania tak po prostu.