Pelion SA

https://www.pelion.eu/ Branża
Adres ul. Zbąszyńska 3,
91-342 Łódź
Polska

Spółki Pelion na pomoc Ukrainie

Tak jak w czasie pandemii, tak i w obliczu wojny w Ukrainie Spółki Pelion uruchomiły wielokanałową pomoc: lekarską, psychologiczną, finansową i rzeczową. Moralnym obowiązkiem firmy, która od ponad 30 lat pełni misję dbania o jakość i długość życia, jest wsparcie osób w kryzysie uchodźczym i odpowiedź na najbardziej podstawową ludzką potrzebę, jaką jest zachowanie zdrowia.

Właśnie dlatego powstał Health4Ukraine, unikatowy na skalę światową program wsparcia w zakupie leków dla przymusowych migrantów z Ukrainy przebywających w Polsce od lutego 2022. Program, uruchomiony we współpracy z epruf s.a., pozwolił do tej pory przekazać wsparcie na zakup leków i innych produktów dostępnych w aptece dla ponad 100 tys. osób. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu w kwocie 10 mln dol. od Direct Relief, jednej z największych amerykańskich organizacji humanitarnych. Była to rekordowa w historii tej instytucji pomoc gotówkowa. Program konsekwentnie się rozwija i zyskuje kolejnych darczyńców. Z myślą o najmłodszych uchodźcach, Fundacja ING Dzieciom i ING Bank Śląski przekazały na zakup leków 400 tys. zł. Program Health4Ukraine został doceniony przez ministra spraw zagranicznych Ukrainy, który objął go swoim patronatem. Otrzymał również wyróżnienie podczas charytatywnej gali Top Charity 2022.

Teleporady w języku ukraińskim, świadczone przez lekarzy przychodni Dimedic 7 dni w tygodniu, punkt pomocowy z 50 miejscami noclegowymi dla uchodźców, zbiórki pieniężne i rzeczowe organizowane przy wsparciu DOZ Fundacji dbam o zdrowie, liczne transporty humanitarne, a także działania pomocowe realizowane przez PGF, czy drogerie Natura, m.in. paczki z artykułami higieniczno-kosmetycznymi oraz platforma internetowa Solidarni z Ukrainą, skupiająca w jednym miejscu wszystkie najbardziej potrzebne informacje dla obywateli Ukrainy, w tym oferty pracy – to kolejne przykłady działań realizowanych przez spółki Pelion z myślą o obywatelach Ukrainy, którzy schronili się w Polsce przed wojną. Firma jest przygotowana na długofalową pomoc, aby jak najpełniej odpowiedzieć na wszystkie palące potrzeby ciężko doświadczonych przyjaciół z Ukrainy.