Nova Trading S.A.

https://www.nova-trading.com/pl Branża
Adres 87-100 Toruń
ul. Starotoruńska 5
Polska

Nova Trading S.A. to wiodący dostawca stali nierdzewnej i aluminium w Europie, firma ze stuprocentowym polskim kapitałem, jedno z największych przedsiębiorstw w Polsce.

Widząc ogrom potrzeb walczących o wolność Ukraińców, Zarząd Nova Trading podął decyzję o zakupie szpitala polowego dla Charkowa. W kontakcie z władzami tego miasta, uściśleniu informacji na temat ich potrzeb, a następnie w transporcie sprzętu na Ukrainę i przekazaniu go miejscowym władzom, pomogła Nova Trading polsko-ukraińska firma PRODEKO-EŁK. Nova Trading współpracuje z PRODEKO-EŁK od wielu lat w zakresie dostaw stali nierdzewnej niezbędnej do produkcji realizowanej przez tę spółkę.

Z kolei sam szpital wraz z pełnym wyposażeniem Nova Trading kupiła od firmy ALVO Medical, polskiego producenta innowacyjnych rozwiązań dla sal operacyjnych. ALVO do swojej produkcji wykorzystuje między innymi dostarczaną przez Nova Trading stal nierdzewną.

Szpital dla Charkowa składa się z kontenera sanitarnego oraz czterech namiotów o łącznej powierzchni 230 m2 z przeznaczeniem na salę operacyjną oraz sale dla pacjentów, które mogą pomieścić 28 łóżek. Na wyposażeniu szpitala znajduje się stół operacyjny, łóżka szpitalne, wózki medyczne, wózki zabiegowe, myjnie chirurgiczne, stojaki na kroplówki, stoliki, krzesła, szafy, biurka, lampy, nagrzewnice itp.

W przekazanie szpitala polowego zaangażowani byli przedstawiciele Caritas Diecezji Toruńskiej, którzy pomogli Nova Trading w załatwieniu wszelkich formalności.

Ponadto dodatkowo Nova Trading zakupiła zapas materiałów opatrunkowych, które zostały dostarczone na Ukrainę przez PRODEKO-EŁK w kolejnym transporcie z darami.