Nosta Logistik Sp. z o.o.

https://www.nosta.de/ Branża
Adres Buchenbrink 1
49086 Osnabrück
Deutschland

Nie mogliśmy tylko stać z boku i patrzeć – chcieliśmy móc zrobić coś, by pomóc. Dla nas, jako firmy pomoc ludziom dotkniętym wojną na Ukrainie to ważna sprawa. Konflikt zbrojny między Rosją, a Ukrainą wywołał niespotykaną dotąd falę solidarności – również w NOSTA. Dzięki zaangażowaniu całej Grupy NOSTA udało nam się w ostatnich miesiącach zorganizować i przeprowadzić akcje pomocowe.

Jesteśmy firmą, która na co dzień zajmuje się logistyką, zatem zdawaliśmy sobie sprawę, że dobrze zaplanowany i ułożony łańcuch pomocy, w sprawny sposób pozwoli koordynować działania związane z przekazaniem najpotrzebniejszych artykułów obywatelom Ukrainy. Zrobiliśmy więc, to, co potrafimy robić najlepiej: zorganizowaliśmy transport ze zgromadzoną wspólnie pomocą.

Już na początku marca wyruszyliśmy z pierwszym transportem darów, a w kolejnych tygodniach odbyły się następne. Wśród nich znalazła się ogromna ilość odzieży, żywności, artykułów higienicznych, ale także karma dla zwierząt. Stworzenie łańcucha pomocy nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie współpraca z naszymi niemieckimi kolegami oraz partnerami biznesowymi.

Niesiemy pomoc, ponieważ jako firma chcemy brać na siebie odpowiedzialność wykraczającą poza naszą podstawową działalność i jesteśmy dumni widząc jak rozkwita współpraca oraz działania w szczytnym celu.