Marvipol Development SA

https://www.marvipol.pl/ Branża
Adres ul. Prosta 32
00-838 Warszawa
Polska

Zarząd firmy Marvipol Development S.A. przeznaczył 100 tys. zł, a w ciągu 3 dni od uruchomienia akcji udało się zebrać 1 mln zł.

W ramach wspólnej akcji zorganizowanej z inicjatywy Pracodawców RP oraz partnerów: BNI Polska, Corporate Connections, Polskiej Rady Biznesu i Pulsu Biznesu, polskie organizacje biznesowe zjednoczyły siły, by nieść pomoc dla walczącej Ukrainy.

Koordynowaliśmy przyjazd rodzin z Kijowa, następnie wspólnie z grupą Arche zapewniliśmy całodzienne wyżywienie i zakwaterowanie w jednym z hoteli na terenie województwa mazowieckiego.

Uchodźcy mieli zapewnione wsparcie tłumacza i pomoc medyczną. Dzieci i młodzież korzystały ze specjalnie przygotowanej strefy zabaw.

Dzięki prywatnej inicjatywie pracowników Marvipol część uchodźców została przewieziona na dworce PKP i lotnisko w Warszawie, by stąd ruszyć w dalszą podróż i docelowo dotrzeć do swoich rodzin mieszkających w Niemczech czy Turcji.

O pilne wsparcie materialne poprosiła nas Szkoła Głowna Handlowa, która w ramach akcji pomocowej zorganizowała logistykę i zakup niezbędnych artykułów dla uchodźców Ukrainy.

Zarządu firmy Marvipol Development S.A. przekazał 10 tys. zł na zakup artykułów: materace, koce, pościel dla uchodźców z Ukrainy, którzy otrzymali nocleg w akademikach SGH, natomiast Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o. użyczyła busa na potrzeby logistyczne.

Marvipol wspiera działania pomocowe Fundacji Otwieracze

Nasza cegiełka o wartości 5tys. zł zasiliła działania pomocowe Szkoła Otwarta i Fundacja Otwieracze.

W wyremontowanych wnętrzach budynku szkoły na Saskiej Kępie zamieszkały już 3 ukraińskie rodziny. Dodatkowe prace adaptacyjne w świetlicy są w końcowej fazie. Przekazane środki pozwolą pokryć koszty zatrudnienia psychoterapeutki i nauczycielki, które zaopiekują się ukraińskimi dziećmi w świetlicy. Docelowo obiekt zaopiekuje się 7-8 ukraińskich dzieci.

Ze środków przekazanych przez Marvipol Development na pomoc Ukrainie 25 marca fundacja Siepomaga przekierowała 29.250 zł Fundacji Unicorn. Zostaną one wykorzystane na opłacenie transportu autokarowego dla uchodźców z Ukrainy do Polski.

Dedykujemy lokal usługowy na cele pomocowe.

Na terenie inwestycji Zielona Italia udostępniliśmy lokal pod działalność Free shop Nowe Włochy. Zebrane tu dary trafią do osób przybyłych z Ukrainy. Cieszymy się, że mogliśmy partycypować w tej inicjatywie. ​

Dzięki pracy wolontariuszy wnętrze naszego lokalu zostało wysprzątane, położono wykładziny i ustawiono meble. Półki i wieszaki zapełniają się darami (środki czystości, odzież, obuwie), a pomoc trafi do ukraińskich rodzin.​