L’Oreal Polska Sp. z o.o.

https://www.loreal.com/ Branża
Adres 14 Rue Royale
Paris, 75008
France

Od 24 lutego naszym absolutnym priorytetem jest wspieranie naszych 326 ukraińskich pracowników oraz 80 konsultantek kosmetycznych i ich rodzin.

Naszym pracownikom pozostającym w Ukrainie stale zapewniamy pomoc finansową oraz wsparcie psychologiczne. Nasze zespoły w krajach ościennych osobiście witały i zapewniły zakwaterowanie ponad 350 osobom, w tym także naszym ukraińskim koleżankom i kolegom oraz ich rodzinom. W razie potrzeby nadal zapewniamy im zakwaterowanie, wsparcie psychologiczne, finansowe, medyczne i imigracyjne. W miarę możliwości zapewniamy także naszym pracownikom możliwość pracy tymczasowej w innych spółkach L’Oréal. Aby pomóc naszym pracownikom i ich rodzinom jak najlepiej radzić sobie z tą sytuacją, inicjujemy zajęcia z języków obcych. Pomagamy również innym ukraińskim uchodźcom w znalezieniu pracy w spółkach L’Oréal.

Oprócz działań uwzględnionych w ankiecie, prowadzonych lokalnie w Polsce przez spółkę L’Oreal Polska, globalnie aby wesprzeć ludzi w Ukrainie, a także uchodźców przeznaczyliśmy 5 mln euro na pomoc humanitarną. Współpracujemy z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi (np. Czerwony Krzyż), a także agencjami Organizacji Narodów Zjednoczonych (Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców i UNICEF). Dostarczyliśmy już 600 000 niezbędnych produktów pielęgnacyjnych i higienicznych w Ukrainie oraz w sąsiednich krajach i będziemy nadal przekazywać dodatkowe produkty w nadchodzących miesiącach. Nasze zespoły rozpoczęły akcję crowdfundingu pracowniczego na rzecz pomocy dla Ukrainy. Niedawno wznowiliśmy wysyłkę niezbędnych produktów, aby odpowiedzieć na potrzeby społeczeństwa ukraińskiego.

400 000 EUR z globalnego funduszu L’Oreal przeznaczone zostało bezpośrednio na wsparcie organizacji pozarządowych w Polsce. Wsparcie finansowe otrzymały m. in. UNICEF, Polski Czerwony Krzyż, Fundacja LaStrada, Polska Akcja Humanitarna, a także organizacje Czerwonego Krzyża w Estonii, na Łotwie i na Litwie.