Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych SA (KUKE SA)

https://kuke.com.pl/ Branża
Adres ul. Krucza 50
00-025 Warszawa
Polska

KUKE (Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych)

To ekspert w dziedzinie ubezpieczania wymiany handlowej i jej finansowania. Rozwiązania KUKE w postaci ubezpieczeń należności, gwarancji ubezpieczeniowych oraz faktoringu zapewniają płynność i środki na rozwój kilku tysiącom polskich przedsiębiorstw.

KUKE pełni rolę oficjalnej agencji ubezpieczeń kredytów eksportowych (export credit agency, ECA) i jako jedyna firma w Polsce oferuje ubezpieczenia gwarantowane przez Skarb Państwa wspierające międzynarodową ekspansję polskich eksporterów. Oferuje ubezpieczenia transakcji na praktycznie wszystkie rynki świata – od Kanady po Indonezję i od RPA po Japonię.

KUKE współpracuje z bankami przy transakcjach eksportowych ich klientów, ubezpieczając od ryzyka kredytowego oraz politycznego dostarczane przez nie finansowanie. Scedowanie ryzyka na KUKE umożliwia bankom zaoferowanie bardziej atrakcyjnych dla klientów warunków kredytowania ich rozwoju i ekspansji. Budowa statku, hotelu czy przepompowni gazu, sprzedaż linii produkcyjnych, pociągów, autobusów albo przejęcie za granicą konkurencyjnej firmy bądź otwarcie w Polsce czy na obcym rynku fabryki to tylko niektóre projekty, w które zaangażowana jest KUKE.