Hydro Extrusion Poland Sp. z o.o.

https://www.hydro.com/ Branża
Adres Drammensveien 264
NO-0283 Oslo

Hydro Extrusions jest częścią norweskiej grupy Hydro i wiodącą na świecie firmą zajmującą się wyciskaniem aluminium, posiadającą około 100 zakładów produkcyjnych w 40 krajach i zatrudniającą 21 000 osób. Dzięki unikalnemu połączeniu lokalnego doświadczenia, globalnej sieci oraz niezrównanych możliwości badawczo-rozwojowych, możemy zaoferować wszystko, od standardowych profili, po zaawansowane prace rozwojowe i produkcję dla większości branż.

Hydro zatrudnia w Polsce 1 500 osób w swoich zakładach produkcji wyciskania aluminium w Chrzanowie, Łodzi i Trzciance. W grupie pracowników znajduje się około 400 osób z Ukrainy.

W marcu 2022 pracownicy i Hydro zainicjowali dwutygodniową akcję zbierania funduszy i zebrali 1 milion euro na wsparcie pracy UNICEF na Ukrainie.

Od początku wojny zakłady w Polsce wykazują ogromne zaangażowanie we wspieranie rodzin swoich ukraińskich kolegów .Jako przykłady możemy wskazać organizowanie transportu, tymczasowych pomieszczeń mieszkalnych, potrzeb żywnościowych i materialnych, pomocy psychologicznej, kursów językowych, pomoc w załatwianiu formalności, znalezieniu pracy, czy w miarę możliwości zatrudnianie uchodźców. Opieka jest jedną z podstawowych wartości Hydro.

W czerwcu Hydro Extrusions Europe przekazało kilkaset tysięcy złotych Fundacji Happy Kids, która zajmuje się przenoszeniem osieroconych dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy i zapewnieniem im opieki, aby były bezpieczne i zdrowe.