Grupa ANG SA

https://grupaang.pl/ Branża
Adres ul. Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
Polska

Od 24 lutego nasze życie biznesowe, społeczne, osobiste zmieniło się diametralnie. W obliczu takiej tragedii Grupa ANG i powołana przez nią Fundacja Nienieodpowiedzialni od pierwszego dnia wojny podjęły konkretne działania związane z przeciwdziałaniem katastrofie humanitarnej w Ukrainie.

W pierwszej kolejności powołana została grupa robocza – wolontariuszy składająca się z pracowników Grupy ANG i Fundacji (zespół prawie 20 osób). Ich działania skoncentrowane były na budowaniu bazy lokali mieszkaniowych, pokoi, domów oraz koordynacji transportu obywateli ukraińskich z granicy. W projekt budowy bazy włączył się serwis Nieruchomosci-online.pl oraz agenci nieruchomości biorący udział w akcji „Pośrednicy dla Ukrainy”, w których zatrzymywały się rodziny uciekające przed wojną. Z kolei w akcje transportu ludzi z przejść granicznych w głąb Polski włączyli się także współpracownicy Grupy ANG – była to grupa 100 ochotników, dzięki którym w ciągu 4 tygodni od wybuchu wojny w bezpieczne miejsca w Polsce trafiło prawie 1000 osób. Część z mieszkań, do których trafili uchodźcy przekazywanych było bezpłatnie (dzięki dobrej woli społeczeństwa), część kosztów pokryła Grupa ANG, a część Fundacja Nienieodpowiedzialni dzięki prowadzonym zbiórkom.

Od momentu wybuchu wojny prowadzone w ramach Fundacji zbiórki pieniędzy przeznaczane są przede wszystkim na zakup leków, specjalistycznych opatrunków, środków pierwszej pomocy medycznej, pierwszej potrzeby, żywności, ubrań ochronnych dla walczących, sprzętu elektronicznego oraz sfinansowania ich transportu do Ukrainy tam, gdzie toczą się walki i gdzie przebywa ludność cywilna. Do połowy lipca 2022 r. zrealizowano 15 takich transportów w okolice Kijowa i Charkowa.

Dzięki zebranym środkom od Darczyńców – m.in. od partnerów biznesowych Grupy ANG, współpracowników Grupy ANG, osób prywatnych – w ramach Fundacji zakupiono trzy karetki sanitarne oraz jeden pojazd osobowy tj. Toyotę Land Cruiser, która została przerobiona na pojazd medyczny do szybkiej ewakuacji lżej rannych pacjentów. Dwie karetki są użytkowane przez wolontariuszy – grupę Med Evacuation tj. lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek na terenie Ukrainy. Pomagają oni osobom poszkodowanym w wyniku agresji w Ukrainie, którzy wymagają pilnych operacji ratujących życie, hospitalizacji czy kontynuacji leczenia. Trzecia karetka została przekazana wojskowej jednostce medycznej w Charkowie – medycy ratują życie ciężko rannym żołnierzom na linii frontu.