Fundacja Mamo Pracuj

https://mamopracuj.pl/ Branża
Adres ul. Adama Bochenka 18/15
30-693 Kraków
Polska

#DamyRadę #NieJesteśSama

Jako Fundacja Mamo Pracuj od 11 lat działamy na rzeczy wyrównywania szans kobiet na rynku pracy. Wspieramy, edukujemy i inspirujemy kobiety, które chcą pracować. Już w połowie marca br. uruchomiłyśmy projekt skierowany do Ukrainek, które zmuszone zostały do ucieczki przez wojną, oferując pomoc specjalistyczną w szukaniu pracy, pomocy w sprawach administracyjnych i organizacyjnych. Początkowo, w pełni oparty na pracy wolontaryjnej, finansowany ze środków Fundacji.

Od maja br. mamy wsparcie finansowe z różnych źródeł, dzięki czemu możemy zapewnić trwałość realizowanych działań, oraz świadczyć kolejne rodzaje wsparcia. Planujemy także kolejne działania pozwalające na integrację Polek i Ukrainek, które łączy wspólny cel – znaleźć dobrą pracę.

W ramach projektu #DamyRadę Panie z Ukrainy mogą liczyć na pomoc w rozpoznaniu polskiego rynku pracy i w poszukiwaniu zatrudnienia, wsparcie w stworzeniu lub udoskonaleniu CV, przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych.

Jak pomagamy?

Stawiamy na zindywidualizowane wsparcie. Dlatego też mamy ponad 100 osobowy zespół ekspertek i ekspertów HR, doradczyń i doradców zawodowych, coachów kariery, rekruterów, ale też osób, które po prostu chcą dać wsparcie innym oferując swój czas, wiedzę i kontakty dla uczestniczek projektu. Wszyscy nasi eksperci w ramach nieodpłatnego wolontariatu udzielają profesjonalnych konsultacji i porad uchodźczyniom.

Powiadamiamy o ciekawych inicjatywach, dysponujemy szeroką bazą wiedzy, która zawiera informacje dotyczące m.in. ofert pracy, kursów, szkoleń, wsparcia. I wiele, wiele więcej.

Pomoc świadczona jest online i bezpłatnie w języku ukraińskim, polskim, angielskim oraz rosyjskim.

Dziękujemy za wsparcie!

Doskonale wiemy, że gdyby nie tak duże grono wolontariuszek i wolontariuszy, ten projekt nie działałby tak sprawnie. Co ważne, inne organizacje dostrzegły moc w tym, co robimy. Dzięki wsparciu Fondation Air Liquide możemy rozszerzać nasze oddziaływanie organizując webinary, wsparcie prawne, opracowując i udostępniając materiały pomocne w szukaniu pracy, a kolejne projekty już są w przygotowaniu.

Szukasz wsparcia? Chcesz pomóc?

Świetnie się składa. Zapraszamy na stronę projektu #DamyRadę! Jest ona dostępna w polskiej i ukraińskiej wersji językowej.

Jeśli szukasz wsparcia – znajdziesz tam wszystkie ważne informacje oraz formularz, dzięki któremu będziesz mogła skorzystać z indywidualnych konsultacji.

Czujesz, że chcesz i możesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym rynku pracy i szukaniu zatrudnienia? Również zapraszamy na stronę #DamyRadę – dowiesz się, jak możesz się do nas zgłosić, a tym samym, jak możesz pomóc.

Strona projektu: https://damyrade.mamopracuj.pl/ a wszystkie informacje można znaleźć także na www.mamopracuj.pl