FeelBear Sp. z o.o.

https://feel-bear.pl/ Branża
Adres ul. Płk. Beliny-Prażmowskiego 35/1
31-514 Kraków
Polska

Projekt Firmy FeelBear Sp. z o.o. realizowany we współpracy z Fundacją Happy Kids, skierowany jest dla dzieci z domów dziecka ewakuowanych z Ukrainy – dzieci wielokrotnie straumatyzowanych, które jeszcze przed wojną zaznały wielu cierpień i krzywd ze strony bliskich. Oprócz zaspokojenia podstawowych dóbr materialnych w postaci ubrań, wyżywienia itp. potrzebują one wsparcia przede wszystkim psychoterapeutycznego w ich ojczystym języku.

Wspólnie docieramy do ponad 1000 dzieci w najlepszy możliwy sposób tj. za pomocą bajki i treści terapeutycznych odtwarzanych w języku ukraińskim, opakowanych w pluszowym, sensorycznym i przyjaznym misiu.

Bajka zawiera elementy mindfullness, technik relaksacji, których skuteczność jest potwierdzone wieloletnimi badaniami naukowymi, daje to dziecku poczucie bezpieczeństwa, spokoju i radości.

W zestawie znajdą się również wytypowane dwa utwory muzyczne, spójne z treściami terapeutycznymi, wykonane przez ukraińską piosenkarkę Olenę Janczuk (pseudonim artystyczny Roksana: „What a lovely day” oraz „ Oj, Śpij Dziecko”.

To doskonałe narzędzie terapeutyczne przeznaczone dla najbardziej bezbronnych ofiar wojny, które znalazły się w obcym kraju i czują się zagubione.

Bajka terapeutyczna czytana głosem lektorki ukraińskiej została opracowana przez Panią Joannę Firlej-Ciasnocha, psycholog, psychoterapeuta, założycielka Rzeszowskiego Ośrodka Terapii i zaszyte w formie pluszowego misia.

Mają szansę wesprzeć dzieci w procesie wychodzenia z traumy oraz adaptacji do nowej sytuacji. Rozwiązanie wielokrotnego użycia będzie towarzyszyło dzieciom bez względu na dalszą ich drogę i losy.

Częścią pakietu są materiały dydaktyczne przeznaczone dla opiekunów ukraińskich dzieci. Zawierają wskazówki jak wykorzystać i zaimplementować to narzędzie wsparcia psychologicznego w nowych warunkach.

Pomoc psychologiczna, jest szczególnie ważna, zwłaszcza że nie ma na terenie Polski wystarczającej liczby psychologów, mówiących językiem ukraińskim. Została zauważona przez psychologów również potrzeba pomocy ich opiekunom, dla których jest to również trudny czas.