Farouk Systems Polska

https://farouk.pl/ Branża
Adres Wejherowska 24
60-446 Poznań
Polska

Jako Farouk Systems Polska (marki Bioelixire i Mysterium) wynajęliśmy kilkanaście mieszkań, które udostępniamy około 80 uchodźczyniom wraz z dziećmi. Zobowiązaliśmy się do opłacenia wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem minimum do marca 2023. Do każdej rodziny mieszkającej w wynajmowanym mieszkaniu przydzielony jest pracownik-wolontariusz, który pomaga w bieżących sprawach, aktywizuje zawodowo i pośredniczy między rodziną, a urzędami czy instytucjami.

Wsparcie obejmuje m.in. pomoc medyczną i prawną (dzięki wynajętej kancelarii). Pierwszym celem było zaspokojenie wszystkich podstawowych potrzeb (wyżywienie, ubrania, dopełnienie formalności), żeby osoby, które były zmuszone opuścić Ukrainę odzyskały poczucie bezpieczeństwa. Opiekujemy się rodzinami, które pochodzą z terenów najbardziej zniszczonych, m.in. Buczy. Pod naszą opiekę trafiła uchodźczyni z zaawansowaną chorobą onkologiczną oraz kobieta w ciąży. Urodziła dziecko już w Polsce.

Poza opisywaną pomocą, pośredniczymy w przekazywaniu darów od naszych partnerów biznesowych z Niemiec (środki do dezynfekcji, kosmetyki) i sami przekazaliśmy kosmetyki (szampony, środki myjące), które trafiły do punktów dla uchodźców oraz wojskowych.

Doświadczenie bezpośredniego kontaktu z osobami, których dotknęła wojna, sprawiło, że chcieliśmy, żeby jak najwięcej osób usłyszało ich historie. Z tego powodu zrealizowaliśmy film, w którym oddaliśmy głos naszym gościom: https://www.youtube.com/watch?v=os_K0VWsbik