Dr Irena Eris

https://www.drirenaeris.com/ Branża
Adres ul. Armii Krajowej 12
05-500 Piaseczno
Polska

Firma Dr Irena Eris S.A. od pierwszych chwil konfliktu jest zaangażowana w działania dla uchodźców i osób po drugiej stronie granicy. W ramach wsparcia przekazaliśmy Ratownikom Medycznym, Grupie Centrum działającej na Dworcu Centralnym Warszawie i wielu ośrodkom, a także fundacjom (m.in. „Porozumienie bez barier”) oraz oddolnym inicjatywom (m.in. Centrum Pomocy „Puławska 20”) ponad 150 tysięcy sztuk kosmetyków, które były przeznaczone dla uchodźców, ale też dla osób potrzebujących po drugiej stronie granicy. Nawiązaliśmy również współpracę z fundacją, która zorganizowała ewakuację 50-ciorga dzieci z domu dziecka w Kijowie.

Ponadto w ramach współpracy z ww. fundacją ufundowaliśmy dom pobytu dla grupy dzieci, które zostały ewakuowane z rejonu największych starć. Wspieramy w niesieniu pomocy naszych pracowników, m.in. dzięki ich wolontariackim działaniom i wsparciu naszej firmy przetransportowaliśmy z granicy kilka rodzin. W lokalne działania włączyły się również Hotele SPA Dr Irena Eris – Krynica Zdrój, Polanica Zdrój i Wzgórza Dylewskie.

Pomoc obejmuje wsparcie pracowników z Ukrainy, do których dołączyły ich rodziny – zorganizowane zostały transporty oraz pomoc rzeczowa. Prowadzone są zbiórki potrzebnych rzeczy, a także zorganizowano w polskich szkołach miejsca dla dzieci ukraińskich. Pracownikom ukraińskim w Hotelach SPA Dr Irena Eris, których umowy dobiegały końca, zostały one przedłużone, przynajmniej do czasu pomyślnego zakończenia wojny. Pracownicy hoteli, odpowiadając na apele miejscowych władz i samorządów, angażują się w organizację zbiórek oraz dostarczają potrzebne produkty i posiłki do miejsc tymczasowego pobytu uchodźców.

Odwołaliśmy tegoroczny turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup, a budżet na jego organizację przeznaczyliśmy na wynajem mieszkań dla uchodźców. Dzięki temu mają oni zagwarantowane bezpieczne miejsce pobytu do końca 2022 r.