COMP S.A.

https://www.comp.com.pl/ Branża
Adres ul. Jutrzenki 116
02-230 Warszawa
Polska

Grupa Kapitałowa Comp pomogła w ewakuacji ukraińskich dzieci i ich mam z Fastowa wspierając w działaniach Fundację Charytatywni Freta. Przeznaczyła również środki finansowe na opiekę nad dziećmi ewakuowanymi z domu dziecka w Żytomierzu. Na portalu siepomaga.pl utworzyliśmy skarbonkę: ELZAB i branża fiskalna na pomoc Ukrainie, która pomogła w zebraniu środków na zbiórkę: Ukraino, nie zostawimy Cię w potrzebie!

Spółka zależna Enigma stworzyła stronę internetową dla swoich pracowników. Jest to platforma komunikacyjna https://wsparcie-ukrainy.enigma.com.pl/, w której umieszczane są bieżące działania, informacje o aktualnych potrzebach i aktualnym stanie enigmowych działań humanitarnych. Spółka m.in. wydrukowała książeczki terapeutyczne do dystrybucji, wsparła pakietami pomocowymi ośrodek dla kobiet i dzieci w Inowłodzu, zorganizowała kilka transportów humanitarnych, także we współpracy ze Związkiem Harcerstwa Rzeczpospolitej.

W marcu pracownicy spółek Elzab, Comp i Enigmy prowadzili także zbiórki rzeczowe (m.in. środków medycznych, higienicznych, żywności, ciepłych ubrań, czapek, szalików, koców, pruduktów dla mam i dzieci itp.). Spółki przekazały również środki finansowe oraz zakupiły środki pierwszej potrzeby, plecaki i ławki szkolne dla dzieci, środki higieny osobistej oraz leki.

Pod koniec czerwca na ręce Prezes Fundacji „Charytatywni” Anny Stadnickiej przekazaliśmy 10 laptopów wysokiej klasy. Była to odpowiedź Akademii Comp na apel fundacji o pomoc w powrocie ukraińskich dzieci do nauki. Zakupiony sprzęt wysłano do Fastowa, miasta w obwodzie kijowskim, skąd polscy wolontariusze przekazali sprzęt do podkijowskich miejscowości dotkniętych wojną.