CD PROJEKT S.A.

https://www.cdprojekt.com/ Branża
Adres ul. Jagiellońska 74, budynek E
03-301 Warszawa
Polska

W CD PROJEKT podjęliśmy działania od pierwszego dnia, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę. Zatrudniamy 30 ukraińskich pracowników na całym świecie. Bezpieczeństwo ich i ich rodzin stało się naszym najwyższym priorytetem.

Już 24 lutego powołaliśmy międzywydziałowy zespół, którego zadaniem było zidentyfikowanie najpilniejszych spraw, próba znalezienia natychmiastowych rozwiązań i podjęcie skutecznych działań. Jednocześnie koordynowaliśmy działania w różnych obszarach:

1. Bezpieczeństwo pracowników i ich rodzin: zagwarantowaliśmy transport, mieszkanie, a także porady prawne.

2. Pomoc Humanitarna – Przekazaliśmy 1 000 000 zł bezpośredniej darowizny na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, która będzie realizowana zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce.

3. Wsparcie psychologiczne: zapewniliśmy pomoc psychologiczną zarówno dla pracowników ukraińskich, jak i rosyjskich w ich ojczystych językach.

4. Sprzedaż Gier: Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu wszelkiej sprzedaży naszych gier na rynek rosyjski i białoruski.

5. Komunikacja: Od pierwszych dni wojny zadbaliśmy o otwartą komunikację z zespołami – regularnie informowaliśmy pracowników o kolejnych działaniach firmy i możliwych formach zaangażowania.

Przykładowe działania komunikacyjne:

  • Listy zaufanych organizacji pomocowych, z uwzględnieniem aktualizacji potrzeb.

FAQ dla managerów i członków zespołów

  • Porady prawne w języku angielskim i ukraińskim
  • Q&A z członkami zarządu
  • Wewnętrzne narzędzie z ofertami wolontariatu pracowników CD PROJEKT (zakwaterowanie, transport, tłumaczenie)
  • Dedykowany kanał slack #cdprojektforukraine.

6. Wolontariat: jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich naszych pracowników, którzy zaangażowali się w pomoc osobom uchodźczym. Dlatego też postanowiliśmy zaoferować naszym pracownikom 3 dodatkowe dni wolne, w pełni płatne, na działalność charytatywną.

7. Akcje w biurze: Przygotowywaliśmy kanapki i barszcz ukraiński dla punktu recepcyjnego. Spakowaliśmy 250 dziecięcych plecaków, które przekazaliśmy do jednego z warszawskich Free shopów. Zorganizowaliśmy kilka zbiórek najpotrzebniejszych rzeczy dla SOS Wioski Dziecięce i Free shopu przy Puławskiej 20. Zorganizowaliśmy spacery po naszym studio dla Ukraińskiej szkoły w Warszawie

8. Edukacja: webinar dla pracowników z Fundacją Ocalenie „Uchodźcy i migranci w Polsce” w ramach Tygodnia Różnorodności Kulturowej CD PROJEKT.

9. Wsparcie techniczne: przekazaliśmy 30 komputerów dla Fundacji Ocalenie

10. Miejsca pracy: W odpowiedzi na liczne zgłoszenia ogłosiliśmy nową inicjatywę – program stażowy skierowany do młodych osób uchodźczych z Ukrainy, które musiały przenieść się do Polski po rozpoczęciu inwazji. W ramach programu zaoferowaliśmy osiem stanowisk stażowych, w tym cztery związane z devem. Praktyki trwają 3 miesiące i są płatne, zapewniamy zakwaterowanie (w razie potrzeby), darmowe obiady w kantynie oraz darmowe lekcje języka polskiego. Otrzymaliśmy ponad 1300 aplikacji.