Carlsberg Polska

https://www.carlsbergpolska.pl/ Branża
Adres Ul. Krakowiaków 34
02-255 Warszawa
Polska

Grupa Carlsberg posiada 3 browary na terenie Ukrainy zatrudniające 1300 osób. Carlsberg Polska od samego początku wojny zaoferował wsparcie koleżankom i kolegom z Carlsberg Ukraina. Komplementarność wsparcia, łącząca wszystkie możliwe zasoby i możliwości Carlsberg Polska w tym wsparcie finansowe, rzeczowe, merytoryczne, wolontariat wraz ze wsparciem przekazanym przez pracowników a także współpracę z naszymi partnerami sprawiła, że pomoc trafia dokładnie tam gdzie jest potrzebna i kiedy jest potrzebna.

Wiodącą formą wsparcia jest koordynacja różnorodnych działań pomocowych w formie wolontariatu pracowniczego. Niezwłocznie po wybuchu wojny powołano Komitet, który zbierał informacje o bieżących potrzebach, koordynował działania między osobami potrzebującymi oraz pomagającymi. W skład Komitetu weszli wolontariusze z różnych działów z 3 polskich spółek: Carlsberg Polska Sp z o o , Carlsberg Supply Company Polska S. A. i Carlsberg Shared Services. Utworzono sprawnie działający system komunikacyjny m.in. strona na intranecie, formularze zgłoszeniowe, grupy na Teamsach (grupa oferująca lokum, transport oraz pomoc rzeczową) oraz system wymiany informacji o potrzebach i porad, a także wsparcie naszych prawników, którzy na bieżąco służyli informacjami dotyczącymi legalizacji pobytu, podpisywania umów użyczania lokum itp. Każda rodzina otrzymała opiekuna, który m.in. pomagał w zapisaniu dziecka do szkoły czy w rejestracji pesel. Uruchomiono także infolinię w języku ukraińskim, która stała się pierwszym kontaktem dla rodzin, które chcą przyjechać do Polski.

Carlsberg Polska zorganizował także pomoc humanitarną m.in. do otworzonego we lwowskim browarze Camp Lwów czyli specjalnego ośrodka, umożliwiające nocleg dla 240 osób.