Calmsie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

https://calmsie.ai/ Branża
Adres ul. Bartosza Głowackiego 3/5, lok. 1
20-060 Lublin
Polska

Startup Calmsie zajmuje się tworzeniem rozwiązań wspierających zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. W obliczu wojny za polską granicą robimy co w naszej mocy, by zaadresować potrzeby najmłodszych, które z dnia na dzień musiały opuścić dom i odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Celem projektu “Lila and the dragon” jest wsparcie dzieci i ich rodzin doświadczonych wojną. To książeczka z opowieścią o małej dziewczynce, która w obawie przed nadlatującym smokiem musiała opuścić dom. W książce znajduje się zeszyt ćwiczeń opracowany przez zespół medyczny Calmsie. Stanowi pomoc i podpowiedź dla rodziców, jak rozmawiać z pociechami o sytuacji w ich ojczystym kraju.

Zespół medyczny Calmsie blisko współpracuje z Brandonem W. Wallacem – autorem dziecięcym publikującym pod pseudonimem Truest Dunkworth. Połączenie literatury dziecięcej z medycznym i terapeutycznym wkładem dało rezultat w postaci angażującej i łatwej do dystrybucji publikacji. Chcemy trafić do wszystkich, którzy mogą tego potrzebować, dlatego książeczka jest dostępna jako e-book, audiobook i w formie audiowizualnej. Można ją pobrać bezpłatnie ze strony lilaandthedragon.com lub odsłuchać w serwisach YouTube, Spotify i Google Podcasts. We współpracy z fundacją Polki Mogą Wszystko wydano także wersję papierową

Drugą częścią książki jest zeszyt ćwiczeń, który pomaga dzieciom w zrozumieniu swoich emocji. Wśród zadań znajdziemy między innymi rysunki, wykreślanki, a nawet ćwiczenia oddechowe. Swoją twórczość z książeczki dzieci mogą pokazać światu skanując specjalny kod QR. Każde dziecko jest inne i inaczej przeżywa swoje emocje, ma też inną otwartość na dzielenie się uczuciami z bliskimi. Tak jak konieczne jest udzielenie pomocy w znalezieniu schronienia, zaspokojeniu podstawowych potrzeb życiowych, nie można zapomnieć o sferze emocjonalnej. Samemu nie będąc w takiej sytuacji, trudno nam zrozumieć, z czym zmagają się teraz dzieci. Mogą czuć złość, smutek, a nawet wściekłość. Być może odczuwają wszystkie te emocji w tym samym czasie i samemu mogą nie móc sobie z tym poradzić. Książeczka będzie pomostem dla rodziców, dzięki któremu łatwiej nawiążą ze swoimi pociechami rozmowę o emocjach.