Biofarm Sp. z o.o.

https://www.biofarm.pl/ Branża
Adres ul. Wałbrzyska 13
60-198 Poznań
Polska

Wojna w Ukrainie pokazała, że w obliczu trudnej sytuacji jako ludzie jesteśmy solidarni z tymi, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Solidarność i chęć pomocy Ukraińcom jest teraz priorytetem działań dla wielu osób i firm z Polski i świata.

Firma rodzinna Biofarm od ponad 30 lat dba o bezpieczeństwo lekowe w kraju. Tym razem jednak podjęła wyzwanie, aby zapewnić wsparcie Ukrainie.

W pierwszym tygodniu po wybuchu wojny rozpoczęliśmy natychmiastowe działania, w celu jak najszybszego dostarczenia pomocy humanitarnej, z której mogli skorzystać obywatele broniący swojego kraju. 190 tys. opakowań produktów leczniczych, 126 palet pełnych żywności oraz środków czystości, higienicznych oraz ochrony osobistej jak i odzieży zostało przekazanych na Ukrainę w ramach czterech transportów humanitarnych zorganizowanych przez Biofarm, których łączna wartość wyniosła ok 3,65 mln zł. Wszystkie produkty przekazane w ramach solidarnościowego wsparcia trafiły do Lwowa, a stamtąd zostały rozdysponowane do Kijowa, Charkowa, Dniepra, Winnyci oraz innych miast i miasteczek najbardziej dotkniętych działaniami wojennymi.

Wiemy, że skala potrzeb jest ogromna dlatego cały zespół Biofarm zaangażował się w pomoc, żeby efektywnie realizować działania na rzecz wsparcia Ukrainy. W sytuacji nieprzerwanie toczącej się wojny w Ukrainie to właśnie długoterminowe pomaganie ma wielkie znaczenie dlatego w naszych planach są też dalsze działania.