Bayer Sp. z o.o.

https://www.bayer.com/ Branża
Adres Bayer AG
51368 Leverkusen
Germany

Firma Bayer – kierująca się wizją „Health for all, hunger for none” – wsparła ukraińskich uchodźców w Polsce bezpośrednią pomocą, aranżując schronienie i transport, służąc wsparciem psychologicznym i prawnym.

Już w pierwszych dniach rosyjskiej agresji liderzy Bayer ze wszystkich krajów utworzyli zespół kryzysowy, który ustalił formy potrzebnego wsparcia, w tym transportu z granic ukraińskich pracowników i ich rodzin. W Gdańsku, gdzie Bayer posiada duże centrum usług biznesowych, stworzono zespół szybkiego reagowania – uruchomiona tam infolinia w języku ukraińskim pracowała 7 dni w tygodniu, dzień i noc.

Zespół zainicjował również jednostkę „Border Angels”: 120 wolontariuszy Bayer odbierało uchodźców na granicach i przewoziło ich do miejsc schronienia w Polsce, Mołdawii, Rumunii, na Węgrzech i Słowacji. Wsparcie otrzymało ponad 300 rodzin pracowników z Ukrainy. Staraliśmy się zapewnić uchodźcom potrzebne im zasoby – np. gdy ośmioosobowa rodzina nie chciała być rozdzielona, a nie znaleźliśmy nikogo, kto mógłby przyjąć tak dużą grupę – wynajęliśmy dla nich mieszkanie. Gdy okazało się, że jednemu z dzieci brakuje pianina pozostawionego na Ukrainie, nasz pracownik udostępnił keyboard.

Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi. Bayer Polska przekazał darowizny: Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi na natychmiastową pomoc humanitarną oraz SalamLab Kraków na zapewnienie schronienia dla uciekinierów. Przekazaliśmy również leki OTC do Caritas Polska dla uchodźców. Obecnie kontynuujemy współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem, finansując budowę mobilnego centrum pomocy medycznej i specjalistyczny sprzęt medyczny: aby rozszerzyć opiekę medyczną dla ukraińskich uchodźców np. w miejscach, gdzie infrastruktura służby zdrowia jest niewystarczająca lub system jest przeciążony.