Bank Ochrony Środowiska

https://www.bosbank.pl/ Branża
Adres Żelazna 32
00-832 Warszawa
Polska

Bank Ochrony Środowiska w ramach wsparcia dla Ukrainy zniósł opłaty za przelewy na rachunki ukraińskie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i fundacji oraz stowarzyszeń. Brak opłat dotyczy przelewów kierowanych do banków na terenie Ukrainy, a także wpłat gotówkowych w celu pomocy Ukrainie lub obywatelom Ukrainy na rachunki fundacji i stowarzyszeń. Klienci indywidualni BOŚ nie zapłacą również za operacje dokonywane kartami na terenie Ukrainy, przewalutowanie i sprawdzenie salda.

W związku z trudną sytuacją humanitarną w Ukrainie i potrzebą pomocy w każdy możliwy sposób, bank zorganizował w trakcie 1. półrocza 2022 sześć zbiórek rzeczowych wśród pracowników. W ramach zbiórek przekazano między innymi artykuły niezbędne do wyposażenia apteczek dla walczących w Ukrainie, środki higieniczne i opatrunkowe, kosmetyki, żywność długoterminową, latarki, powerbanki, kubki termiczne dla obywateli przybyłych z Ukrainy, produkty medyczne wspierające wyposażenie szpitali w Ukrainie.

Ponadto Fundacja BOŚ uruchomiła specjalne konto: Pomoc Ukrainie, na które można było przekazywać środki na wsparcie Ukrainy i jej obywateli. Każda wpłata wykonana przez pracownika BOŚ, została podwojona przez BOŚ S.A. Wpłaty nie były objęte prowizją. Całość środków trafiła do beneficjentów za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża.

W związku z tym, że potrzeba pomocy jest znacznie większa, pracownicy banku cały czas mogą przesyłać na dedykowany adres mailowy propozycje inicjatyw na rzecz ofiar wojny w Ukrainie, m.in. zbiórek rzeczowych, ogłoszeń o rzeczach do oddania lub przyjęcia w ramach wsparcia Ukrainy. Ogłoszenia te są publikowane w intranecie banku.