Adamed Pharma

https://www.adamed.com/ Branża
Adres ul. Mariana Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów k. W-wy
Polska

Adamed Pharma w obliczu działań wojennych w Ukrainie, swoje działania pomocowe koncentruje na dostarczaniu potrzebnych leków dla szpitali na terenach objętych wojną. Od rozpoczęcia wojny jesteśmy w tym zakresie w kontakcie z polskim rządem, instytucjami państwowymi (w tym Rządową Agencją Rezerw Strategicznych), samorządem i organizacjami wyspecjalizowanymi w niesieniu pomocy w takich sytuacjach. Przekazane przez firmę wsparcie, w tym leki i środki pomocy medycznej, sięga łącznej wartości niemal 12,8 mln zł.

Adamed od pierwszego dnia wojny otoczył opieką swoich Współpracowników z Ukrainy i ich Rodziny. Zagwarantowana została im pomoc zarówno bytowa, materialna, jak i psychologiczna. Równolegle wspierani są Ci, którzy byli lub są cały czas na terenach objętych wojną. Adamed wspiera Współpracowników i ich Rodziny z Ukrainy, którzy pracują na co dzień w Centrum Produkcyjno-Logistycznym w Pabianicach. Wewnątrz organizacji Współpracownicy Adamed od pierwszych dni wojny koordynowali zarówno zbiórki rzeczy, pomoc wolontariacką, transportową czy zakwaterowanie dla ukraińskich rodzin.

Adamed Pharma wspiera również finansowo priorytetowe cele i wybrane organizacje NGO, by nieść pomoc systemowo i w zaplanowany sposób. Firma przekazała darowiznę finansową Polskiej Misji Medycznej. Fundusze zostaną wykorzystane na pomoc medyczną uzupełniając realizowane już działania pomocowe Adamed. Natomiast Fundacja Adamed udzieliła wsparcia finansowego Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Darowizna jest przeznaczona na opiekę nad najmłodszymi uchodźcami wojennymi, którzy znaleźli schronienie w naszym kraju. Fundacja Adamed wsparła również uczniów z Ukrainy. 2100 wyprawek szkolnych już w kwietniu trafiło do dzieci, które rozpoczęły edukację w polskich szkołach. Wyprawki zostały przekazane poprzez instytucje samorządowe oraz rządowe w Warszawie, Lublinie i Rzeszowie.